Wiedźmin
Wiedźmin

Wiedźmin

“Cykl wiedźmiński”, czyli polska saga fantasy, którą zna cały świat! 

Cykl autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, po który zdecydowanie warto sięgnąć! 

Cykl “Wiedźmin” to polska saga fantasy, którą już od wielu lat zachwyca się cały świat. Nie czekaj i sięgnij już teraz po tę wyjątkową historię, którą stworzył Andrzej Sapkowski. Cały cykl składa się z następujących tomów: “Ostatnie życzenie” (1993), “Miecz przeznaczenia” (1992), “Krew elfów” (1994), “Czas pogardy” (1995), “Chrzest ognia” (1996), “Wieża jaskółki (1997), “Pani Jeziora” (1999) oraz “Sezon burz” (2018).

Legendarny białowłosy Geralt z Rivii, który nazywany jest również Białym Wilkiem, wywodzi się z tajemniczego zakonu wiedźminów. Wiedźmini to elitarna kasta wojowników, którzy od dziecka poddawani są morderczemu treningowi, aby skutecznie zwalczać wszystkie potwory, które zagrażają ludzkości. Ci pogromcy brudów tego świata posiadają: nadludzki refleks, zwinność oraz ogromną siłę, swoje atrybuty zyskują oni po przejściu Próby Traw. Próbę tę przeżywa jedynie czterech na dziesięciu adeptów. Wiedźmin(https://www.taniaksiazka.pl/seria/wiedzmin)i zawsze noszą na plecach dwa miecze (jeden stalowy i jeden srebrny). Pewnego dnia okrutne przeznaczenie splata ze sobą losy białowłosego zabójcy potworów z Rivii i małej księżniczki. Tak zaczyna się ta bestsellerowa seria, od której nie będziesz się w stanie oderwać, jeśli tylko zdecydujesz się po nią sięgnąć!

Andrzej Sapkowski, czyli łódzki mistrz słowa, którego dzieła pokochał cały świat! 

Andrzej Sapkowski jest najbardziej znanym łódzkim pisarzem w historii polskiej literatury. Ten niezwykle utalentowany mistrz słowa ukończył XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi. Po zakończeniu szkoły średniej Sapkowski rozpoczął naukę na niezwykle renomowanym Uniwersytecie Łódzkim, na którym studiował handel zagraniczny. Nim artysta zaczął zarabiać na pisaniu, to pracował właśnie w handlu zagranicznym. W 1986 roku Sapkowski wziął udział w konkursie literackim organizowanym przez czasopismo “Fantastyka”. Opowiadanie, które pisarz wysłał na konkurs zatytułowane, było “Wiedźmin” i zyskało ogromną popularność wśród czytelników. Widząc z, jak potężnym pozytywnym odzewem spotkało się to opowiadanie, Sapkowski postanowił stworzyć sagę fantasy, której głównym bohaterem będzie właśnie Geralt z Rivii. Tak oto powstał tak zwany “Cykl wiedźmiński”, który składa się z następujących dzieł: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. Warto wspomnieć o fakcie, że po Stanisławie Lemie Andrzej Sapkowski, jest najchętniej tłumaczonym polskim autorem fantasy.