Wiedźmin
Saga o Wiedźminie

Saga o Wiedźminie

Bestsellerowa polska saga fantasy, którą zachwycają się czytelnicy na całym świecie!

Wyjątkowa historia, w której bohaterowie walczą z przeznaczeniem!

Seria “Wiedźmin” to niezwykła polska saga fantasy, której autorem jest Andrzej Sapkowski. W swoim cyklu, który składa się z następujących powieści: “Ostatnie życzenie” (1993), “Miecz przeznaczenia” (1992), “Krew elfów” (1994), “Czas pogardy” (1995), “Chrzest ognia” (1996), “Wieża jaskółki (1997), “Pani Jeziora” (1999) oraz “Sezon burz” (2018), pisarz zabierze Cię do niezwykłego świata, który przepełniony jest: magią, intrygami, polityką oraz wojnami.

Geralt z Rivii, który jest głównym bohaterem całego cyklu, wywodzi się z tajemniczej kasty wojowników zwanych wiedźminami. Wiedźmini od dziecka szkoleni są do zabijania. Ci genetycznie zmodyfikowani zabójcy, od dziecka przechodzą morderczy trening, który ma ich przygotować na walkę ze wszelkimi pomiotami, które terroryzują ludzkość. Wiedźmini to mistrzowie miecza, którzy za pieniądze zabiją każdego potwora. Podróżując po Kontynencie, Geralt napotyka młodą księżniczkę, z którą przeznaczenie splata go już do końca życia.

Nie czekaj i sięgnij już teraz po najlepszą polską sagę fantasy!

Andrzej Sapkowski, czyli wybitny polski mistrz słowa, którego twórczość pokochali czytelnicy na całym świecie! 

Autor “Cyklu wiedźmińskiego” oraz “Trylogii husyckiej” pochodzi z Łodzi. Andrzej Sapkowski, zanim zapisał się w historii polskie literatury fantasy, jako najlepszy pisarz tego gatunku, to ukończył handel zagraniczny na prestiżowym Uniwersytecie Łódzkim. Debiutem tego niezwykle utalentowanego artysty, było opowiadanie “Wiedźmin”, które Andrzej Sapkowski napisał w ramach konkursu, który organizowało czasopismo “Fantastyka”. Opowiadanie to ukazało się na łamach “Fantastyki” w 1986 roku i od razu zachwycili się nim wszyscy czytelnicy. Ogromny pozytywny odzew, z jakim spotkał się “Wiedźmin” skłonił Andrzeja Sapkowskiego do stworzenia “Cyklu wiedźmińskiego”, który składa się z następujących dzieł: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. Drugim bestsellerowym cyklem autorstwa Andrzeja Sapkowskiego jest “Trylogia husycka”, której tłem dla fabuły są wojny husyckie. Warto wspomnieć o fakcie, że Andrzej Sapkowski jest również drugim najczęściej nagradzanym autorem fantasy po Jacku Dukaju, jeśli chodzi o Nagrodę Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla.